Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumPaździernik 23 2018
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Bieszczady Wschodnie
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Poza Karpatami

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Poza Karpatami
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Bardziej dzikie góry niż na Ukrainie
Jacek Wnuk
Administrator

Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 29-08-2007 20:58
Ostatnio wracając wyprawy na przejściu pieszym w Medyce spotkałem ekipę wracającą z Kirgizji...
Z tego co opowiadali piękny i egzotyczny kraj i jakie góry, na pewno bardziej dzikie niż jakiekolwiek w Europie.

Kto z Was był w bardziej dzikich górach niż Karpaty Wschodnie...??
http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bardziej dzikie góry niż na Ukrainie
Kr*****ek
Moderator

Data rejestracji: 04.05.07
Dodane dnia 18-10-2007 20:33
Moim zdaniem jeżeli chodzi o dzikość to każde duże góry mają swoje "dzike" częśći ostatnio rozmawiałem ze znajomym który wrocił z Alp, niby srodek Europy itd itd ale trafił w taki rejon ze rece załamał... a dodac jeszcze musze ze była to Francja okolice Grande Ruine
Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 21-10-2007 20:43
Oczywiście Alpy mogą być bardziej dzikie ale ze względu na ich wysokość i niedostępność to bardzo naturalna sprawa.
Dalej sądzę że jednak Ukraińskie Karpaty są jednymi z najbardziej dzikich gór Europy szczególnie Gorgany.
Porównaj tylko inne góry o podobnych wysokościach i wielkości jak Gorgany np do Tatr...
Tu może przesadziłem smiley
Ale w całych Ukraińskich Karpatach pewnie nie ma tyle miejsc noclegowych co w samym Zakopanym...
Pe*****ki
Użytkownik

Data rejestracji: 19.08.07
Dodane dnia 22-10-2007 05:10
Witam, i to jest super. co do noclegów, to zastanawiam się w jakim stanie będzie zimą ten szałas z podejścia od Osmołody na Wysoką, czy ktoś z Was wypróbowywał stojącą tam koze? Pytam, ponieważ ja akurat tylko przechodziłem obok i w środku była jakaś ekipa, nie za bardzo miałem czelność się mocno rozglądać wewnątrz.

Miłego dnia, Piotrek

Ba*****aZ
Użytkownik

Data rejestracji: 22.10.07
Dodane dnia 22-10-2007 12:15
Petefijalkowski napisał/a:
Witam, i to jest super. co do noclegów, to zastanawiam się w jakim stanie będzie zimą ten szałas z podejścia od Osmołody na Wysoką, czy ktoś z Was wypróbowywał stojącą tam koze? Pytam, ponieważ ja akurat tylko przechodziłem obok i w środku była jakaś ekipa, nie za bardzo miałem czelność się mocno rozglądać wewnątrz.

Miłego dnia, Piotrek

Szałas jest w stanie bardzo dobrym, ściany uszczelnione, ale piecyka nie wypróbowywałam.
Byłam tam w tym roku w lipcu, ale tylko wstąpiłam na dłuższą chwilę, nie spałam.

Pozdrowienia

Basia
pr***** p
Użytkownik

Data rejestracji: 25.10.07
Dodane dnia 25-10-2007 14:05
Ja też tylko na chwilę wszedłem do tej bacówki na Matachowie, bo byli tam Ukraińcy. Z tego typu noclegów to są jeszcze Płyśce i szałas na przeł. między Koniem i Grofą.

A wracając do dzikich gór to Gorgany są rzeczywiście dosyć dzikie, choć ostatnio szlaki wytyczją i kosówkę wycinają wzdłuż szlakow. Z innych dzikich gór to może jeszcze na Bałkanch góry (Czarnogóra, Macedonia, czy Albania)? Ale nie byłem to nie wiem jak to wygląda

pzdr
przemek
ko*****io
Użytkownik

Data rejestracji: 29.06.07
Dodane dnia 25-10-2007 19:12
Durmitor w CZarnogorze ledwie "liznąłem"... był koniec kwietnia, ale ludzi przez cały dzień w górach nie spotkalismy (a trasa byla na ok 10 godzin). Ale bliskość Żabljaka sprawia, ze pewnie nie są to takie całkiem dzikie góry.

Co do Macedonii to pewnie jest dziko. W górach tam nie byłem (chociaż rejony podgórskie troszke poznałem)... ale własnie to góry w MAcedonii typuje na te bardziej dzikie i zamierzam się tam wybrac zeby to sprawdzic osobiściesmiley
pr***** p
Użytkownik

Dodane dnia 25-10-2007 20:58
Bardziej chodziło mi o góry Prokletjie na pograniczu Czarnogóry i Albanii.

pzdr
przemek
me*****ko
Użytkownik

Dodane dnia 25-10-2007 23:10
wtrącę swoje 3 grosze: byłem w Durmitorze i jest o wiele mniej dziki od ukraińskich Karpat. W sierpniu ruch spory i infrastruktury turystycznej też więcej. Z wschodnioeuropejskich gór odwiedziłem jeszcze Fagarasz i Retezat w Rumunii oraz Pirin i Riłę w Bułgarii. Dziksze od naszych, ale od ukraińskich Karpat już niesmiley Dopiero Kackar w pln-wsch. Turcji określiłbym jako zdecydowanie mniej "uładzony" od ukr. Karpat - większy, chyba rozleglejszy, jest trochę turystów, ale zero szlaków i schronisk (byłem w 2001 r.), prawie zupełny brak map, ostatnia cywilizacja to wioski w dolinach. A w tym roku trafiłem do wschodniego Tybetu, ale to już zupełnie osobna kategoriasmiley
Ba*****aZ
Użytkownik

Dodane dnia 26-10-2007 07:44
Mój mąż był kilkakrotnie w górach wokół Bajkału - a w roku 2006 weszli w małej 5-osobowej grupie na szczyt Munkuł-Sardyk na granicy rosyjsko-mongolskiej.
Jest zachwycony tamtymi górami.

Oprócz tego był kilkanaście razy w Kaukazie, ale to już zupełnie innego typu góry, a ich "dzikość" zależy od rejonu.
W każdym razie rejonem Elbrusa nie jest zachwycony, a doliną Bezingi - owszem.

Pozdrowienia

Basia
Kr*****ek
Moderator

Dodane dnia 26-10-2007 14:01
ja mam wstępny plan w styczniu wyjazd do Maroka w Atlas Wielki, może ktoś tam był i ma jakies cenne rady? smiley
me*****ko
Użytkownik

Dodane dnia 26-10-2007 18:37
Nie chodziłem po Atlasie Wielkim, przejeżdżałem kiedyś w lutym przez przełęcz w tych górach, śnieg był od ok. 2500 m w górę. Nastaw się na łażenie w pełni zimowe. Gdybyś chciał czegoś bardziej lajtowego, to polecam Antyatlas w rejonie Tafraoute - przyjemne skaliste górki do ok. 2400, malownicze wioski, w lutym wszystko kwitnie. Warunki klimatyczne jak wczesną jesienią w Tatrach, tylko szanse na deszcz mniejsze.

Sporo praktycznych informacji znajdziesz na forum travelbit.pl
Na swojej stronie (meczko.blog.onet.pl) wrzuciłem notatki z mojego wyjazdu w lutym 2004, ale już pewnie są częściowo nieaktualne.
ru*****ak
Użytkownik

Data rejestracji: 28.10.07
Dodane dnia 28-10-2007 10:30
Nowa Zelandia, Wyspa Poludniowa - to znacznie bardziej dzikie gory niz jakiekolwiek miejsca w Karpatach. W szczegolnosci Fiordland albo Aspiring National Park - dziewicza przyroda, najpiekniejsze szlaki swiata ... i ludzi jak na lekarstwo, a miejscowosci o populacji kilku do kilkuset mieszkancow. Tylko ... od Polski tak daleko.

Bogdan
http://www.flickr.com/photos/7475825@N02/collections/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Kr*****ek
Moderator

Dodane dnia 29-10-2007 18:08
meczko - dziekuje bardzo plan nie jest jeczcze do konca ustalony, ale dziekuje za wszystkie cenne rady zarowno ze strony jak i forum smiley
ka*****na
Użytkownik

Data rejestracji: 30.10.07
Dodane dnia 30-10-2007 19:45
a byl ktos kiedys w szkocji? mozna tam znalezc naprawde dzikie miejsca, opuszczone chaty pasterskie i owce lezace na srodku asfaltowej ulicy - jest to tzw. szkocki korek drogowy:) wydawaloby sie cywilizowany kraj a tu prosze. szkocja jest piekna i dzika. pozdrawiam - milosniczka szkocji
Ba*****aZ
Użytkownik

Dodane dnia 15-11-2007 17:57
Parę zdjęć z dwóch wyjazdów nad Bajkał.
Autorami zdjęć są mój mąż, mój syn i ich koledzy:

http://picasaweb.google.com/basia.zygmanska/GRyWokBajkaU

Pozdrowienia

Basia
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 18-11-2007 18:30
Tak przypomniało mi się... Znajomy który będąc dwukrotnie na Syberii i to na samotnych długich wyprawach wybrał się jesienią pierwszy raz w Czarnohorę i stwierdził że klimaty bardzo podobne!
No jedynie na Syberii odległości większe - mówił...
kr*****hu
Użytkownik

Data rejestracji: 24.12.07
Dodane dnia 07-05-2008 17:02
Co do dzikości gór w Europie to myślę, że takowe są w Albanii, Macedonii, Kosowie, Bośni i Hercegowinie i w Czarnogórze. W tej ostatniej, to poza Durmitorem w sezonie. Odległość jest barierą to sprawdzania po koleji czy faktycznie tak jest.

Edytowane przez kr*****hu dnia 07-05-2008 17:06
kr*****hu
Użytkownik

Data rejestracji: 24.12.07
Dodane dnia 07-05-2008 17:09
Poza Bałkanami to pewnie każde góry mają swoje dzikie miejsca, jak już tu było pisane.
Raz byłem w Tatrach ostatniego października, czyli dzień przed świętem "Wszystkich Świętych" i spotkałem w Dolinie Kościeliskiej 2 osoby. Gdybym nic nie wiedział o Tatrach to mógłbym wtedy powiedzieć, że jest prawie dziko, no bo szlaki są, ale ludzi nie ma.

Edytowane przez kr*****hu dnia 07-05-2008 17:11
bu*****ba
Użytkownik

Data rejestracji: 25.03.09
Dodane dnia 25-03-2009 10:35
bardziej dzikie od karpat wschodnich wydawaly mi sie gory w polnocnej chorwacji (choc nie chodzilam po nich tylko przejezdzalam samochodem u podnoza, czasem wjezdzajac w boczna doline, czasem wychodzac na niewielki pagorek). Nieslyszalam zeby jacykolwiek turysci tam chodzili, duzym utrudnieniem w wedrowkach jest na pewno totalny brak wody, brak mozliwosci zakupu czegokolwiek w wioskach u podnoza (wioski czesto sa opuszczone) jak i nie zachecają opowiesci miejscowych ze czesc gor jest zaminowana smiley

Edytowane przez bu*****ba dnia 25-03-2009 21:05
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum: