Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
 Sierpień 22 2019
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Gorgany
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Na szlaku

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Na szlaku
Autor Dolina Czarnego Czeremoszu za Burkutem
fi*****ac
Użytkownik

Data rejestracji: 17.02.14
Dodane dnia 17-02-2014 22:52
Planuję wycieczkę doliną Czarnego Czeremoszu aż do klauzy Bałtaguł.

Na mapie sprzed powodzi (mapa rejonu Wierchowyńskiego 1: 75 000) mam zaznaczoną drogę o statusie takim samym jak to z czym ma się do czynienia wzdłuż Białego Czeremoszu za Niżnym Jałowcem - szedłem nią we wrześniu 2013 i nie była żadnym wyzwaniem.

W dolinie Czarnego Czeremosza powinno być jednak trudniej. Z tego co wiem po powodzi nic za Burkutem nie robiono i stan tej drogi z pewnością się znacznie pogorszył.

W związku z tym mam pytanie:
Czy ktoś może wie jak wygląda sytuacja z drogą za Burkutem? Czy idzie tam wzdłuż Czeremosza chociaż ścieżka, czy raczej jest to wędrówka korytem rzeki?
Niestety ani na forum ani w Internecie (polskim i ukraińskim) nie znalazłem odpowiedzi. Będę wdzięczny za pomoc!

F.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dolina Czarnego Czeremoszu za Burkutem
fi*****ac
Użytkownik

Dodane dnia 18-02-2014 10:47
Pewnej odpowiedzi dostarcza to zdjęcie:
http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=2720&with_photo_id=65880251&order=date_desc&user=2926049
"Sądząc według mapy, w tym miejscu powinna być droga".

Ale może ktoś jednak tam był i może opisać szczegóły trasy?
da*****da
Użytkownik

Data rejestracji: 24.03.08
Dodane dnia 19-02-2014 09:34
Przepraszam, mam teraz tylko chwilke, wiec bede pisal krotko: Bylem tam w sierpniu 2012 r. Przeszlismy odcinek od Burkutu do zrujnowanych lesniczowek w Albinie (tam, gdzie odchodzila tzw. via normale na Czywczyn). Zadna droga czy tez sciezka w dolinie Czarnego Czeremoszu wtedy nie istniala. Szlismy w brod w sandalkach. Natomiast wyzej bylo tylko coraz lepiej. Natomiast do samej klauzy Baltagul lepiej bylo dojsc od gornej czesci doliny (byli tam zreszta Wielochowie - tu masz link do filmu: http://karpaccy.pl/klauza-baltagul-na-czarnym-czeremoszu/). Mam sporo zdjec z naszego przejscia, ale - niestety - nie mam teraz czasu - moze pozniej??). Wiem rowniez ze od gory usilowano zjechac na rowerach gorskich do Burkutu w lipcu 2012 r., ale skonczylo sie na niesieniu ich przez wode i po kamieniach.

Tako rzecze Milo Nevrly: Kiedy mam namiot, to jestem milionerem. Dojdę dokąd mi się spodoba. Rozwinę zielony pałacyk... [tłum. na język polski: Milan Klimanek]

Edytowane przez da*****da dnia 19-02-2014 09:35
fi*****ac
Użytkownik

Dodane dnia 19-02-2014 15:53
Dziękuję za odpowiedź i informację!

Na film już trafiłem - klauza robi niezłe wrażenie! :-) Będę bardzo wdzięczny za zdjęcia - zawsze to lepiej pomoże zaplanować wycieczkę. Jeśli chodzi o pójście górą: pomysł właśnie na tym polega, żeby dojść do klauzy wzdłuż Czeremosza. Dopiero powrót planuję górami (połoniną Pnewie) do Burkutu albo Probijniwki.

F.

Edytowane przez fi*****ac dnia 19-02-2014 15:54
Skocz do Forum: