Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
 Sierpień 22 2019
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Świdowiec
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Na szlaku

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Na szlaku
Autor Fogarasze
aw*****ja
Użytkownik

Data rejestracji: 04.05.16
Dodane dnia 20-06-2016 08:19
Witam wszystkich serdecznie!

Planuję pierwszą wyprawę w rumuńskie Karpaty, więc będę wdzięczna za każdą, nawet najdrobniejszą wskazówkę smiley Chciałabym udać się w Fogarasze i w związku z tym mam kilka pytań- jakie szlaki polecacie? Jak wygląda kwestia schronisk/schronów? W Rumunii startować będę z Bukaresztu, więc może macie doświadczenie jak stamtąd sprawnie i sensownie dojechać w góry?
Dziękuję za każdą odpowiedź! smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Fogarasze
Ar*****ni
Użytkownik

Data rejestracji: 04.09.08
Dodane dnia 22-06-2016 16:26
Z Bukaresztu to raczej pociągiem, może do miejscowości Fagarasz? Od południa to chyba tylko autobusami. Z tras to wiadomo, że najatrakcyjniej jest przejść cały główny grzbiet, unikniesz w ten sposób ciagłego wchodzenia i schodzenia, co w warunkach Karpat Rumuńskich jest bardzo męczące (często 2 dni drogi doliną).
Co do schronów to spoko, są zaznaczone na mapach, a ich stan jest przyzwoity. Najczęściej jest w pobliżu woda itp. wygody. Gorzej jednak może być z miejscem w lato. To nie są budynki zrobione z gumy, pomieszczą od kilku do co najwyżej kilkunastu osób. Jak źle trafisz to pozostanie ci tylko namiot. Fagarasze to dość uczęszczane góry jak na warunki Rumuńskie, trzeba się z tym liczyć w lato. Osobiście proponował bym inne, bardziej odludne i zdecydowanie mniej zatłoczone pasma, a równie piękne i wysokie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum: