Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
 Sierpień 22 2019
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie
W Karpackim.
W Karpackim.
Bieszczady Wschodnie
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Na szlaku

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Na szlaku
Autor Beskid Niski
Sl*****av
Użytkownik

Data rejestracji: 02.02.13
Dodane dnia 02-02-2013 16:03
Witam Wszystkich.

Nie wiem czy można tu ale zapytam... o Beskid Niski smiley a dokładniej o trasy które polecacie. Interesują mnie trasy jednodniowe( kilkugodzinne) a także coś na weekend ( 2 - 3 dni).

Nie dane mi było jeszcze maszerować po tym terenie więc interesuje mnie wszystko gdzie warto się wybrać.

Edytowane przez Sl*****av dnia 02-02-2013 16:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Beskid Niski
pi*****12
Użytkownik

Data rejestracji: 04.04.12
Dodane dnia 02-02-2013 17:21
Zależy która część Beskidu N Cię interesuje wschodnia czy zachodnia.Możliwości masz mnóstwo zarówno na kilkugodzinne wypady jak i wielodniowe.Zimą polecam zwiedzić B.N na biegówkach bardzo dobrze rozwinięte i utrzymane trasy pozwolą w pełni zaspokoić doznania estetyczne i kondycyjne.Tu masz link
http://snieznetrasy.pl/.Polecane piesze krótkie trasy to Radocyna do przełęczy Pod Zajęczym Wierchem.Z Folusza na pasmo Magury Wątkowskiej lub lub na to samo pasmo z Bartnego.Z Ożennej do
Krempnej stara droga przez łąki Nad Tysowym lub bodajże zielonym szlakiem przez Wysokie.Jeżeli chcesz coś więcej to pisz na priv nr gg w profilu.
Sl*****av
Użytkownik

Dodane dnia 02-02-2013 18:12
piotrek22212 napisał/a:
Polecane piesze krótkie trasy to Radocyna do przełęczy Pod Zajęczym Wierchem.Z Folusza na pasmo Magury Wątkowskiej lub lub na to samo pasmo z Bartnego.Z Ożennej do
Krempnej stara droga przez łąki Nad Tysowym lub bodajże zielonym szlakiem przez Wysokie.Jeżeli chcesz coś więcej to pisz na priv nr gg w profilu.

Więc na początek coś kilkugodzinnego i aby nie było całkiem goło na szlaku. Chciałbym zostawić samochód i wrócić po niego inną drogą.

Na stronie PTTK Jasło znalazłem takie info.

"Dzięki temu, że w okolicy istnieje dobra sieć szlaków, możemy robić tzw. pętelki. Czyli nie musimy z Magury Wątkowskiej schodzić do Folusza tym samym szlakiem, którym wyszliśmy. Możemy przejść dalszą częścią zielonego szlaku przez najwyższy szczyt pasma - Wątkową (846 m) i dojść do węzła szlaków pod Kornutami. Tu przecina nam drogę żółty szlak, którym zejdziemy do Folusza. Gdybyśmy mieli jeszcze czas i siły, możemy podejść ok. 20 min dalej zielonym szlakiem do Rezerwatu "Kornuty", a warto to uczynić, bowiem jest to główna atrakcja tego pasma, a później dojść nawet do kolejnego węzła szlaków i czarnym szlakiem zejść do Folusza."

Jak to wygląda w praktyce - warto ?
pi*****12
Użytkownik

Dodane dnia 02-02-2013 18:34
Zawsze warto! Kornuty i pasmo Wątkowskiej jest jednym z lepiej oznakowanych tras w B.N.Jeżeli chcesz przejść te trasy zimą to musisz się liczyć z trudnymi warunkami na szlaku Beskid Niski potrafi zaskoczyć niejednego wytrawnego turystę i bez rakiet lub nart chodzenie stanie się trudne a nawet niebezpieczne.Napisz kiedy chcesz przyjechać to postaram się doradzić coś fajnego.
Sl*****av
Użytkownik

Dodane dnia 02-02-2013 18:43
piotrek22212 napisał/a:
Zawsze warto! Kornuty i pasmo Wątkowskiej jest jednym z lepiej oznakowanych tras w B.N.Jeżeli chcesz przejść te trasy zimą to musisz się liczyć z trudnymi warunkami na szlaku Beskid Niski potrafi zaskoczyć niejednego wytrawnego turystę i bez rakiet lub nart chodzenie stanie się trudne a nawet niebezpieczne.Napisz kiedy chcesz przyjechać to postaram się doradzić coś fajnego.

Myślałem aby zrobić to w Lutym lub Marcu, jeśli mi się nie uda ( bo różnie może być z pogodą) to prawdopodobnie letni weekend.

Dzięki za wstępne informacje.

Inne propozycje też mile widziane smiley
pi*****12
Użytkownik

Dodane dnia 02-02-2013 19:09
Beskid Niski jeszcze jest miejscem dzikim, szlaki turystyczne zimą są nie przetarte i trudno dostępne bez odpowiedniego wyposażenia.Docenić piękno B.N zimą poza szlakami możesz w Wysowej.Radocynie, Krempnej,Ożennej.Magurski Park Narodowy odśnieża niektóre swoje drogi jak np Folusz polana Świerzowa.
Wi*****ar
Użytkownik

Data rejestracji: 27.06.08
Dodane dnia 12-04-2013 08:25
Witam,
Proponuję na letni weekend dojechać do Regietowa, samochód zostawić w rejonie bazy studenckiej, a samemu wybrać się na pętelkę:
Regietów - Skwirtne - Hańczowa - Kozie Żebro - Jaworzynka - Obycz - Przeł Regietowska (biwak) - Jaworzyna Konieczniańska - Dział - Rotunda - Regietów. Po drodze masz cerkiewki, trochę ładnej buczyny bez szlaku (Kozie Żebro - Obycz), piękne miejsce biwakowe z wodą i paliwem na ognisko, trochę widoków (Jaworzyna K.), chaszczowanie bez szlaku (Jaworzyna - Rotunda - szczególnie ostatni odcinek), nastrojowy cmentarz z I wojny światowej. Plusem trasy jest możliwość skrócenia jej praktycznie w każdym momencie. Pozdrawiam - Wikmar

Wikmar
Skocz do Forum: