Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
 Sierpień 22 2019
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Połonina Równa
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Na szlaku

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Na szlaku
Autor Bieszczady.
Sl*****av
Użytkownik

Data rejestracji: 02.02.13
Dodane dnia 22-04-2013 17:32
Witam.

Czy możecie podzielić się informacjami o tanich noclegach w Bieszczadach z minimalnym standardem (wc, kawałek podłogi i wrzątek na herbatę ) ale z miłą atmosferą.

Informacji w internecie jest dużo ale chciałbym poznać Wasze opinię.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Bieszczady.
fi*****ki
Użytkownik

Data rejestracji: 11.04.12
Dodane dnia 24-04-2013 10:08
hej.
Bacówka pod honem (cisna) - rok temu tam byłem (przypadkiem) i wielce sympatycznie. młoda ekipa, chyba całkiem nowi byli. nie było problemu z podłogą.
Sl*****av
Użytkownik

Dodane dnia 29-05-2013 17:46
Dziękuje za odp.

Nie zakładając nowego tematu zapytam.

Planujemy kilkudniowy marsz , spanie w schronisku, na polu namiotowym. Interesują nas tereny od Połoniny Wetlińskiej w górę tzn.Ustrzyki Górne, Wołosate , Tarnica, Krzemień, chciałbym też się wybrać w okolicę Beniowej - to jest zarys terenów w których chcemy się poruszać.

Prosił bym doświadczonych łaziorów o podzielenie się pomysłem na ciekawe spędzenie 3 - 4 dni z ekwipunkiem na plecach.

Interesują nas też pola namiotowe warte polecenia, schroniska.

Edytowane przez Sl*****av dnia 29-05-2013 18:02
El*****mo
Użytkownik

Data rejestracji: 19.09.10
Dodane dnia 01-06-2013 13:46
Klasycznie bierze się Połoninę Wetlińską w pierwszy dzień, Caryńską w drugi i gniazdo Tarnicy w trzeci (albo odwrotnie) - wszystko czerwonym szlakiem albo z Tarnicy niebieskim, ale to zależy od tego jaką macie kondycję i o której zaczynacie.

kraków nieznany
http://syspakpolska.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Sl*****av
Użytkownik

Dodane dnia 01-06-2013 19:28
Elmo napisał/a:
Klasycznie bierze się Połoninę Wetlińską w pierwszy dzień, Caryńską w drugi i gniazdo Tarnicy w trzeci (albo odwrotnie) - wszystko czerwonym szlakiem albo z Tarnicy niebieskim, ale to zależy od tego jaką macie kondycję i o której zaczynacie.

Do emerytury nam jeszcze daleko ( z całym szacunkiem do emerytów) smiley więc te dwie połoniny pójdą raczej na jeden dzień.

Czy Halicz jest ostatnim punktem od strony Wołosatego ?

Edytowane przez Sl*****av dnia 01-06-2013 19:34
El*****mo
Użytkownik

Dodane dnia 04-06-2013 11:54
Tak. Z Halicza schodzi się na przełęcz a potem długą, nużącą drogą do Wołosatego. Jeżeli macie dobrą kondycję to w trzeci dzień możecie sobie jeszcze gdzieś dodatkowo pójść, np. do tej Beniowej. Jeżeli lubicie dreszczyk emocji i nie boicie się łamać prawo to możecie pójść tam przez Kińczyk Bukowski. smiley

A jeśli chodzi o noclegi to po drodze wszędzie są jakieś schroniska lub pola namiotowe. Z podanego przez Ciebie rejonu znam Chatkę Puchatka na Połoninie Wetlińskiej (spoko miejscówka, ale na luksusy nie licz), Bacówkę w Jaworcu, Caryńską Kolibę, schronisko Kremenaros w Ustrzykach Górnych i pole namiotowe w tej samej miejscowości. Wszystkie miejsca są w porządku. Ceny nie za wysokie i nie za niskie. Nigdzie nie spotkałem się z jakimś złym traktowaniem. Trzeba rezerwować wcześniej, bo może nie być wolnego miejsca!

kraków nieznany
mm*****el
Użytkownik

Data rejestracji: 28.11.11
Dodane dnia 04-06-2013 20:38
Ostatnim punktem jest Rozsypaniec. Jeśli chodzi o trasę to ja proponuję zacząć z Cisnej w kierunku na małe i duże Jasło i cały czas kierować się czerwonym szlakiem. Po pierwszym dniu możecie się przekimać w schronisku na Wetlińskiej na glebie, w Ustrzykach o tej porze może być ciężko z noclegiem, ale od czego ma się swój pałacyk. A z Kińczykiem to odradzam bo pogranicznicy dobrze obserwują czy ktoś się w tamtą stronę udaje. Ja dwa razy próbowałem raz skończyło się tylko upomnieniem a raz spędziłem godzinę w ich aucie tłumacząc się, gdyby nie znajomości to pewnie mandacik spory by był. Dopiero znajomy strażnik parku zabrał mnie tam ze sobą.

Skromność to świadomość siły, której się nie nadużywa
Sl*****av
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2013 18:55
Dokładniej to trasę zaczynamy w Komańczy , Cisna itd. tyle,że myślę iść na schroniska, mapka :

http://5schronisk.bieszczady.pl/mapka.html

Jeżeli macie jakieś ciekawsze propozycje to chętnie wysłucham.

Pytałem o tereny zaczynające się na Połoninie Wetlińskiej w górę - bo się nie orientuje.

Mamy swoje legowiska i dach nad głową , w postaci namiotu. Nie chce świadomie i nie świadomie łamać prawa smiley

Dziękuje za wstępne info.
El*****mo
Użytkownik

Dodane dnia 06-06-2013 19:50
Jak w Komańczy zaczynacie to inna sprawa. Idźcie czerwonym szlakiem do Cisnej (długa trasa, ale jak macie dobrą kondycję i wcześnie zaczynacie to zdążycie). Potem na drugi dzień macie dwie opcje:
1) dalej czerwonym na Jasło, Smerek i Połoninę Wetlińską (z noclegiem w Chatce Puchatka)
2) czarnym do Jaworca, na Smerek itd. j.w.
Na trzeci dzień idźcie sobie dalej czerwonym do Ustrzyk i dalej tak jak wyżej pisałem. Jeżeli chcecie koniecznie tą Beniową zobaczyć to musicie strasznie naokoło iść (lub pojechać). Tam prowadzi jeden szlak z jakiejś miejscowości na północy, której nazwy nie pamiętam (Tarnawa bodajże).

Ja dwa razy próbowałem raz skończyło się tylko upomnieniem a raz spędziłem godzinę w ich aucie tłumacząc się, gdyby nie znajomości to pewnie mandacik spory by był. Dopiero znajomy strażnik parku zabrał mnie tam ze sobą.

Pecha miałeś. Może to zależy od pory roku? Mój kolega poszedł tam w kwietniowy poniedziałek i nikt go nie zatrzymał. Dopiero na końcu go spisali jacyś Ukraińcy i napomnieli go, żeby szedł po polskiej stronie.

kraków nieznany

Edytowane przez El*****mo dnia 06-06-2013 19:52
Skocz do Forum: