Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumKwiecień 24 2019
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Hryniawy i Czywczyny
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Sporty w górach > Narty poza trasą

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Sporty w górach | Narty poza trasą
Autor Na nartach po torach wąskotorówki w Bieszczadach
Pe*****ki
Użytkownik

Data rejestracji: 19.08.07
Dodane dnia 01-11-2007 07:56
Pomysł już dawno zagościł w mojej głowie, być możę tej zimy wreszcie zrealizuję to, chciałbym spytać czy ktoś z Was już robił tą trasę oraz chciałbym też skonfrontować pomysł na jakich nartach to zrobić.

Myślałem że zwykłe biegówki starczą, jasne że lepiej by było mieć najlepiej śladówki z jakimiś rottefelami, ale jak się nie ma co się chciałoby... Kolega przekonuje mnie, że jeżeli spadnie porządnie śniegu to może się okazać że w zaspach nie poradzę sobie na cienkich i długich biegówkach i proponuje wogóle wariant ciężki czyli skitury, do czego ja z kolei nie jestem przekonany(na zasadzie - jak to - skitury na płaskim?!?). Może moglibyście się ze mną podzielić swoimi odczuciami?

Gdzieś w necie czytałem że jakiś Pan zakłada ślad na części trasy wąskotorówki, może jest ta osoba wśród nas? smiley

No i koniec końców, czy ktoś z Was byłby zainteresowany taką trasą, po drodze są ciekawe miejsca na nocleg, zwłaszcza jeżeli byśmy potraktowali trasę wąskotorówki jako hasło, a nie trzymali się jej ściśle.

Pozdrawiam serdecznie czekając niecierpliwie na zimę smiley

Piotrek

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Na nartach po torach wąskotorówki w Bieszczadach
Ju*****ka
Użytkownik

Data rejestracji: 04.05.07
Dodane dnia 01-11-2007 11:44
Ciekawy pomysł. Wg. mnie najlepsze narty na tego typu wyprawę to narty turowe (z przewagą na chodzenie). Może wypowie się na ten temat jakiś ekspert od nart turowych?
Sama jestem zainteresowana tym tematem.
ru*****ak
Użytkownik

Data rejestracji: 28.10.07
Dodane dnia 04-11-2007 10:28
Jesli nie ma sladu lub snieg nie jest mocno wydeptany np. pojazdami kolowymi to zdecydowanie odradzam biegowki. Poza tym widzialem jak kolega dokonywal zjazdu po lekko nachylonym stoku szeroka droga z plecakiem na plecach w biegowkach wlasnie. Moment nieuwagi i but mial w dwoch czesciach wierzchniej i spodniej smiley. Na szczescie to byla droga i mial zapasowe buty ... takze wg mnie stawiaj na skitury.

Pozdrawiam
Bogdan

Bogdan
http://www.flickr.com/photos/7475825@N02/collections/ Wyślij Prywatną Wiadomość
zy*****er
Użytkownik

Data rejestracji: 05.11.07
Dodane dnia 05-11-2007 08:36
Skitury zdecydowanie nie sprawdzają się po płaskim. Są ciężkie, a sam system jest niewygodny w chodzeniu (brak komory wybiciowej w narcie i sztywna podeszwa buta).
Wszystko zależy od warunków - biegówki będą uciążliwe w puchu (ale skitury też), na lodzie (tu skitury dadzą radę) i na nierównym zmrożonym śniegu (koleiny, ślady pieszych).
Jeśli chcesz się poruszać trasą kolejki (a nawet po _odrobinę_ stromszych odcinkach) biegówki w zupełności wystarczą. Jeśli chcesz coś kupić to szukaj możliwie szerokich (min. 50mm lub nawet 60mm w talii) i ze stalowymi krawędziami i łuską. Zwykłe wiązania NN75 (kacze dzioby) wystarczą. Jeśli chcesz się poruszać z plecakiem, to musisz szukać jak największych, pod względem powierzchni, nart.
Pozdrawiam,
Kamil

zy*****er dodał/a następującą grafikę:

Jacek Wnuk
Administrator

Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 18-11-2007 18:43
Zgodzę się! Wszystko zależy od warunków. Ale myślę że Tury będą bardziej uniwersalne. Nie ważne jakie będą warunki czy puch, czy zryty śnieg, czy okaże się że nie jest faktycznie płasko... Na turach może wolniej ale zawsze pójdzie zaś na biegówkach może być różnie.
Ja osobiście testowałem tury ale w dość trudnych warunkach i naprawdę dawały radę!
Pozdrawiam.
http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Pe*****ki
Użytkownik

Dodane dnia 18-11-2007 23:42
Dzięki, ja jakoś wciąż nie jestem przekonany do skiturów na płaskim, może dlatego że dotychczas miałem z bardzo ciężkimi nartami do czynienia... Zamierzam kupić teraz już na początek zimy(wiem, kuna, mogłem wcześniej gdy ceny się tak nie wywindowały....) jakiś komplecik, oczywiście używanysmiley

A odnośnie samej kolejki, to jeżeli pod Pozaniem będe miał możliwość potrenowania troszkę w grudniu, to zamierzam wystartować (rekreacyjnie) w następującej imprezie - "II Bieszczadzki Bieg Narciarski". Szczegóły na stronie:
http://www.komancza.info/content/view/292/
Może ktoś z Was też o tym myśli?

Pozdrawiam!

Piotrek

Pe*****ki
Użytkownik

Dodane dnia 21-01-2008 15:27
Na początek - ludzie biegajcie na nartach !!! To uszczęśliwia !!!

Witajcie, mięśnie bolą, japa zadowolona od ucha do ucha, bieg ukończony na całej długości trasy, nawiązane nowe kontakty z maniakami narciarstwa biegowego z podkarcacia, czyli dokładnie tak jak być powinno. Słowem rewelacyja.

A teraz do rzeczy. Wyjechałem późnym wieczorem w czwartek, by po podróży pociągiem do Rzeszowa, pootem PKS-em do Sanoka (jajecznica i kawa sypana w pobliskim barze), udać się na stopa. Generalnie myślę że dośc szybko to mi to zajęło, gdyż w ok 1,5h pokonałem trasę Sanok - Wola Michowa, ostatni odcinek jadąc z Bogusławem super Nissanem Terrano smiley Chyba sobie kiedyś takiego sprawię smiley No i ok 14:30-50 byłem już w Latarni Wagabundy, gdzie przywitał nas Kiju czyli Wojtek Gosztyła.

Wieczorem udeptywaliśmy odcinek przed samą meta i zakładaliśmy dwa tory by można było sprawnie finiszować, a potem piwko, Pan Julek na harmonii pogrywał(pierwszy raz usłyszałem wykonanie "Tam szum Prutu,Czeremoszu"smiley i rozmowy o nartach, górach podróżach. Uświadomiłem sobie szybko że na podkarpaciu są kręgi, gdzie narty biegowe są bardzo bardzo popularne oraz że jestem jedyną bodajże osobą spoza Podkarpacia i Małopolski która startuje w biegu smiley Kolacja i szybko zmyłem się spać, noc w pociągu jednak dała o sobie znać.

Rankiem dojeżdżały i dojeżdżały kolejne osoby, a potem pełnym gimbusem pojechaliśmy do Wetliny, na start. Atmosfera cudowna. Tylu narciarzy biegowych nie widziałem(a co to się dzieje dopiero na Biegu Piastów....). Ludzie, poza paroma sportowymi wyjątkami które pognały do przodu, podesli bardzo na luzie i z dużym uśmiechem do biegu. Chodzi mi o to, że atmosfera życzliwości, podawania kijków które utknęły pomiędzy podkładami, wzajemnego wspierania była przez cały czas. To lubię.

Bieg można było ukończyć na trzy warianty:
1/ Wetlina - Przysłup 11km
2/ Wetlina - Majdan 23 km
3/ Wetlina - Wola Michowa 41km;

Na poszczególnych punktach kontrolnych było oczywiście zaopatrzenie w słodycze, herbatę oraz inną pomoc techniczą (dziękuję "Niedźwiedziowi" za użyczenie kijów gdy moje nawaliły). No i oczywiście wzajemna mobilizacja - tutaj prym wiedli organizatorzy. Najtrudniejszy kawałek, a jednocześnie najbardziej uroczy było to podejście / podbieg do Balnicy, rewelacyjna ta dolina. Tam czekali dla bezpieczeństwa GOPR-owcy oraz przy leśniczówce punkt żywieniowy. Potem to już "tylko" ok 8km w dół i meta wita. Po zdjęciu nart miałem małe problemy z chodzeniem, co się z resztą utrzymuje do teraz smiley

Po biegu watra, rozdanie nagród i dyplomów dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz bigos, herbata a także kapela. Po zapadnięciu zmroku miała być przeprowadzona projekcja nowego filmu o bieszczadzkiej ciuchci, ja jednak z pomocą organizatorów znalazłem miłe małżeństwo z Sędziszowa, które w 2h15min daewoo tico (!!!) zawiozło mnie pod PKP do Rzeszowa. Dziękuję bardzo!

Impreza jest naprawdę niesamowita, poznałem sporo ludzi, którzy wprost żyją nartami biegowymi, a jednocześnie chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Nawiązałem też moim zdaniem ciekawe kontakty z ludźmi z Uniwerku z Rzeszowa, co może pozwolić mi rozwinąć umiejętności w narciarstwie biegowym.

W przyszłości bieg będzie prowadził jeszcze dalej, gdyż planowane jest przedłużenie biegu aż do Rzepedzi.

Acha, udało mi się ukończyć całe 41km, w czasie 5h 13 min. Hurra!

Dla wytrwałych mała niespodzianka, materiał filmowy TVP 3 Rzeszów, z udziałem niżej podpisanego :lol:

http://ww6.tvp.pl/400,20080112637082.strona

Z narciarskim pozdrowieniem,

Piotrek
Pe*****ki
Użytkownik

Dodane dnia 23-10-2008 07:08
Hej, kolejny, III już Bieg Narciarski Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej odbędzie się 10 stycznia 2009 roku. Wstępne info Kiju już zapodał na forum biegówkowym, jak będą dalsze informacje podzielę się oczywiście. Może ktoś miałby ochotę dołączyć na taki bieg?

Piotrek
Jacek Wnuk
Administrator

Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 23-10-2008 21:15
Ciekawa sprawa, wybierasz się w tym roku??
http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Pe*****ki
Użytkownik

Dodane dnia 24-10-2008 06:35
Jacek Wnuk napisał/a:
Ciekawa sprawa, wybierasz się w tym roku??

Tak, chyba że nastąpią jakieś niespodziewane rozwoje akcji smiley

Piotrek
Pe*****ki
Użytkownik

Dodane dnia 07-11-2008 10:22
Pojawił się regulamin etc nt. tegosezonowego smiley biegu

http://www.komancza.info/content/view/337/

Jest tylko błędna data, prawidłowa to 10 stycznia 2009.

Piotrek
Jo*****ek
Użytkownik

Data rejestracji: 08.05.09
Dodane dnia 30-08-2012 09:44
Chcę odezwać się w temacie .Sezon zblizą się .Biegacz ze mnie żaden ale dwadziescia parę kilometrów na swoich Foresterach też zrobię .jeżeli ktoś bedzie wiedział o kolejnym biegu a może podpowie gdzie najlepiej sprawdzać warunki na trasach w Bieszczadach to i chętni się znajdą .Z Roztocza postaram się dojechać
Skocz do Forum: