Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumKwiecień 23 2017
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Bieszczady Wschodnie
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Uwagi > Działanie i zawartość www.karpatywschodnie.pl

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Uwagi | Działanie i zawartość www.karpatywschodnie.pl
Autor Dlaczego to forum jest drętwe ?
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 06-12-2010 20:58
Z radością i entuzjazmem przyjąłem kiedyś informację o takim forum.
Ale od dłuższego czasu zadaję sobie pytanie :
Dlaczego to forum jest takie drętwe ?
.
Czy ktoś może mi na to odpowiedzieć ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dlaczego to forum jest drętwe ?
Jacek Wnuk
Administrator

Miejscowość: Krosno
Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 06-12-2010 21:11
Witam,

Mam pytanie co miałeś na myśli pisząc że forum jest drętwe?

Myślę, że założenie forum jest dość konkretne i jasne: wymiana informacji i dyskusja.
No tak w stosunku do innych jest tu o wiele mniej wypowiedzi pozamerytorycznych co mnie jednym słowem cieszy.

Poza tym, jestem przekonany, że zaglądają to w dużej mierze eksperci i pasjonaci karpaccy, służący pomocą. Nie ukrywam, że sam korzystam z tego doświadczenia.

Edytowane przez Jacek Wnuk dnia 06-12-2010 21:25
3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
witia-kotia
Użytkownik

Miejscowość: Glinik Dolny-Łysa Góra
Data rejestracji: 15.12.08
Dodane dnia 06-12-2010 21:32
że co?!
że nie ma głupich przepychanek o byle szczegół?
że jak jest wątek to konkretny i w jedną stronę?
Jacek dobrze pisze:
"...założenie forum jest dość konkretne i jasne: wymiana informacji i dyskusja. "
a nie paplanina
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 07-12-2010 11:10
Jacek napisał :
założenie forum jest dość konkretne i jasne: wymiana informacji i dyskusja.

Założenie piękne, ale co dalej ?
Wymiany informacji jest tyle co kot napłakał. Ludzie nie piszą wspomnień ani relacji ze swoich wyjazdów, nie dzielą się informacjami.
Wiele więcej jest osób pytających - a potem już nic
Wiele jest osób szukających współtowarzysza do wyjazdów - a potem już nie ma żadnych informacji czy wyjazd był i co udało się zobaczyć.
Chcąc dowiedzieć się co nowego w Karpatach Wschodnich - nie znajdę tu informacji.
A DYSKUSJA ???
Przepraszam ale tu na forum nie ma żadnych dyskusji z wyjątkiem jednej o znakowaniu szlaków
Dlatego uważam że to forum jest drętwe.
i Witia wiesz doskonale że nie chodzi mi o paplaninę.
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 07-12-2010 11:12
i jeszcze proszę zobaczyć na aktywność w poszczególnych działach.
Ostatnie wpisy sprzed 3- , 4-ech a nawet 9-ciu miesięcy.
Daniel1982r
Użytkownik

Miejscowość: Katowice,
Data rejestracji: 28.03.10
Dodane dnia 14-09-2011 14:21
Samą odpowiedzią na ten post obawiam się, że moge potwierdzić tezę Mamuta...
Kiedy kilka lat temu rejestrowałem się na tym portalu (obecy profil to mój 2 bo 1 gdzieś zapodziałem), kiedy w ogóle znalazłem go w sieci, za pierwszym razem nawet ciary mnie przeszyły z pewnego rodzaju ekscytacji i zadowolenia, że taki portal powstał. Wówczas po tej najdzikszej części Karpat chodziło znacznie mniej ludzi i w wogóle wiele rzeczy było innych...
Z każdym jednak logowaniem (a nie robie tego nadmiernie często) obserwuję, że przybywa "Nas" tutaj na portalu... juz ponad 1000 ! Owszem jak napisał Jacek sam również głównie szukam tu informacji, które w rzeczywistości znajduję...Mają rację powyżsi dyskutanci co do tego, że konkrente info to tu można znaleźć i nie trzeba się przeczołgiwać przez 500 niepotrzebnych stron pomiędzy.. Niech Tak Zostanie!
Jednak Mamut ma też rację, że relacji z wypraw jest mało. Pisze je kilka stałych osób. Ja do nich nie należę...Kiedy teraz zadaje sobie to pytanie dlaczego...? .. Może chiałbym zostawić jak najwięcej i jak najdłużej w miarę dziewicze te góry dla siebie i tych którzy rzeczywiście są tam u siebie, dla tych którzy wchodzą w nie i wychodzą zostawiając wszystko tak jakby ich tam nie było...Może dlatego...
A może sama radość z bycia w nich jest czymś samym w sobie, czyms z czego nie odczuwam potrzeby zdawania realcji, wklejania "tysiąca" zdjęć, opisu tras ze współżędnymi GPS, czymś co się zachowuje gdzieś dla siebie, dla najbliższych. Może zachowuję to dla tych, z którymi tam bądź w innych górach będę i wówczas wyciągniemy swoje historie wieczorem przy ognisku...
A może, może być 1000 innyc powodów...
Dyskutujmy ale nie róbmy z tego portalu drugiego YouTuba, czy Pudelka...!
21927358 Wyślij Prywatną Wiadomość
Petefijalkowski
Użytkownik

Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 19.08.07
Dodane dnia 16-09-2011 18:24
JAk dla mnie zdecydowanie jest za mało relacji, zwłaszcza takich, które pchałyby lub inspirowały do innego przejścia niż tradycjne z Dzembronii przez Popa, Howerlę i Petrosa do Jasini.

Wg mnie strona techniczna forum czy user-friendly tego forum jest niestety na średnim poziomie, w dobie popularności for "by Przemo".

miłego weekendu!

P.
https://picasaweb.google.com/piotrekfijalkowski Wyślij Prywatną Wiadomość
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 16-09-2011 20:23
Daniel napisał :
A może sama radość z bycia w nich jest czymś samym w sobie, czyms z czego nie odczuwam potrzeby zdawania realcji, wklejania "tysiąca" zdjęć, opisu tras ze współżędnymi GPS, czymś co się zachowuje gdzieś dla siebie, dla najbliższych.

Szanuje to. Każdy ma prawo do swojej własności przeżyć.
Tyle tylko że tacy ludzie nie zaglądają na forum, bo po co ?
Oni mają własny świat, własne wspomnienia i nie potrzebują się nimi dzielić
OK
Nie cierpię konsumpcjonistów, którzy chcą z forum zebrać jakieś informację a za cholerę nie chcą się podzielić swoimi.
To przykład osób które tylko biorą a nic nie dają.
Z przykrością stwierdzam że na tym forum taka jest większość.
I jeszcze jedna sprawa, każde rozsądne forum ma administratora i do pomocy moderatorów którzy trzymają je w ryzach
Tutaj nie ma ani dziadu ani babu, dlatego o wiele przyjemniej czyta mi się
"wschodni łuk karpat" na forum.bieszczady.info.pl

Daniel1982r
Użytkownik

Miejscowość: Katowice,
Data rejestracji: 28.03.10
Dodane dnia 17-09-2011 08:32
1 .Petefijalkowski napisał
JAk dla mnie zdecydowanie jest za mało relacji, zwłaszcza takich, które pchałyby lub inspirowały do innego przejścia niż tradycjne

Czasami będąc na szlaku i gubiąc go i błądząc gdzieś poza są momenty i miejsca warte opisania...Mozna wówczas wytyczyć nową trasę...Błądzenia bez szlaku w gorganach wspominam najmilej!
2. Mamut napisał
Nie cierpię konsumpcjonistów, którzy chcą z forum zebrać jakieś informację a za cholerę nie chcą się podzielić swoimi.
To przykład osób które tylko biorą a nic nie dają.

Masz mój podpis! Z moich obserwacji forum: Dużo pytań nowych osób, na które to pytania odpowiedzi można znaleźć w wątkach wcześniejszych..Jak do Osmołody, kiedy busy, czy jest woda na szlaku itd...Ja rozumiem, że ci co jadą pierwszy raz w bardziej nieznane, już nie "dzikie" rejony mogą mieć takie wątpliwości i tym samym zarzucają pytaniami i znikają...A z drugiej strony przecież kurna dzisiaj trzeba poświęcić z pół godziny czasu w google i juz mamy więszość odpowiedzi na takie pytania...
Co do Twojej tezy: konsumpcjoniści co biorą nic nie dając w zamian....Sam nie wiem do jakiej grupy siebie zaliczyć...
- Forum głównie czytam (albo inaczej zaglądam i przeglądam), nie pytam bo...nie musze, a w zasadzie jak wcześniej napisałem wszystkie najpotrzebniejsze info można zleźć samemu...wiec jestem tylko wg Twojej Tezy biorcą... no odbiorcą..smiley
- na forum znalazłem (poprzez odpowiedź) kilku ciekawych kompanów podrózy.. i to sobie cenie
- Forum ciągle, mimo swojego "powolnego życia" mi się podoba.
Podsumowując: Opowieści innych ludzi o dalekich krajach inspirowały innych ludzi od zarania dziejów do podróży i poszukiwania...Ludzie czytali książki o dzikich, odległych krainach i marzyli o ich zdobyciu i w końcu niektóym się udało...Dzisiaj już nieodkrytego nie ma, ale miejsca ciekawe dalej są i będą a forum może być i "książką" i opowieścią... więc może warto...
Sam to bardzo rozważę...
21927358 Wyślij Prywatną Wiadomość
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 17-09-2011 19:07
Dzięki Danielu !
Nie zgadzam się w wielu kwestiach z Tobą, ale nie o to chodzi.
Czuje że chodzi o to, że zależy Ci wyraźnie aby to forum nabrało życia.
I w tej kwestii jestem jak najbardziej ZA....
Petefijalkowski
Użytkownik

Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 19.08.07
Dodane dnia 24-09-2011 03:52
Adminie, ratunku! Booty, wirusy etc. To trudno zdzierżyć, Hilfe!

P.
https://picasaweb.google.com/piotrekfijalkowski Wyślij Prywatną Wiadomość
buba
Użytkownik

Data rejestracji: 25.03.09
Dodane dnia 24-09-2011 16:41
Petefijalkowski napisał/a:
JAk dla mnie zdecydowanie jest za mało relacji, zwłaszcza takich, które pchałyby lub inspirowały do innego przejścia niż tradycjne z Dzembronii przez Popa, Howerlę i Petrosa do Jasini.

P.

Mi tez brakuje relacji- uwielbiam takowe czytac i w kazdej ilosci. Ale wydaje mi sie ze glowny urok w relacjach nie polega na tym ze sa one informatorem i przewodnikiem, ze sa naszpikowane planem dojazdow , wspolrzednymi GPS , kolejnymi panoramkami -pocztowkami i suchymi faktami
Ja np. w relacjach najbardziej lubie poczytac o osobistych odczuciach ludzi co tam byli, gdzie spali, co jedli, kogo poznali, jakie mieli przygody.. Móc przez chwile popatrzec na swiat ich oczami, zobaczyc takie karpaty jakich ja nie zobacze nigdy- bo po prostu patrze w inna strone lub w inny sposob.

(tak jak nigdy raczej nie spojrze na zimowy czywczyn z perspektywy hardkorowego narciarza smiley i za to dzieki ci, Pete smileysmileysmiley )

I faktycznie jest to troche smutne, ze pytan o dojazd, nocleg, towarzystwo sa setki a relacji i zdjec- jednostki.. A ci ludzie co pytali na forum o marszrutki czy trase- pewnie pojechali w gory- wiec szkoda ze w duzej czesci nie chca sie z nami podzielic jak bylo... smiley
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 08-12-2016 20:42
Teraz widzę ewidentnie że autorzy tego portalu stworzyli je dla doraźnych własnych interesów, po osiągnięciu ich mają to wszystko w du....
W tym wątku nie wypowiedział się nikt przez 5 lat !!!!!
Super
Po co to gówno trzymacie.
W pozostałych wątkach w ciągu miesiąca nie ma ani jednej wypowiedzi ------ kompromitacja
Panie kolego Jacku !!!
na ciul taki portal, nawet zjednoczona partia robotnicza umiał zdjąć sztandar ... a Ty ?
Jacek Wnuk
Administrator

Miejscowość: Krosno
Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 06-02-2017 21:35
Koncepcja i powstanie portalu Karpaty Wschodnie powstała ponad 10 lat temu, w celu podzielenia się moją pasją fotograficzną i wieloletnim doświadczeniem dotyczącym Karpat Wschodnich. Jeśli chodzi o wymianę doświadczeń i przepływ informacji była to inna epoka. Nie było wtedy wielu narzędzi i źródeł informacji jakie są teraz obecne, dlatego portal był wtedy idealnym źródłem i przepływem informacji.

Obecnie portal jest dokumentem pokazującym zaangażowanie w tematy karpackie wielu wspaniałych ludzi, którzy poświęcili sporo czasu, energii i swojego entuzjazmu w tą działalność. Właśnie tym ludziom serdecznie dziękuję za wsparcie, współpracę, wyprawy i niezapomniane chwile w górach w trakcie 20 lat które minęło od mojego pierwszego wyjazdu w Czarnohorę.

Ostatnio uświadomiłem sobie, że czas poświęcony w działalność karpacką sprawił, że jestem całkowicie innym człowiekiem niż niegdyś, co mnie bardzo cieszy i przekłada się na nowe inicjatywy i wyzwania.

Pozdrawiam Jacek Wnuk
3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
da
Użytkownik

Data rejestracji: 24.03.08
Dodane dnia 07-02-2017 16:57
Właśnie przeczytałem wpis 'Mamuta'... Myślę, że pojawia się w nim jakiś rodzaj tęsknoty za tym, co zapewne bezpowrotnie już minęło [Na marginesie: Niektórzy koledzy z tzw. branży prorokują, że niedługa spotka to również fb.]. Mimo naszej niezgody na taki stan rzeczy, trudno nie zauważyć, że... po prostu z biegiem lat chodzimy po górach coraz wolniej, no i z czasem stajemy się nieco bardziej sentymentalni. Może właśnie dla czegoś takiego istnieją takie, że zacytuję przedmówcę - "ciulowe" portale.

Widzę, że mimo szeregu inwektyw Admin ich nie usunął. I to też jest jakaś prawda ekranu (w sensie monitora). Niech więc tak zostanie, bo w sieci przecież nic nie ginie ;-)

Mamut napisał/a:
Teraz widzę ewidentnie że autorzy tego portalu stworzyli je dla doraźnych własnych interesów, po osiągnięciu ich mają to wszystko w du....
Super
W pozostałych wątkach w ciągu miesiąca nie ma ani jednej wypowiedzi ------ kompromitacja
Panie kolego Jacku !!!
na ciul taki portal, nawet zjednoczona partia robotnicza umiał zdjąć sztandar ... a Ty ?
wajheczka
Użytkownik

Data rejestracji: 19.02.13
Dodane dnia 09-02-2017 13:37
Lepiej napisać coś mądrego, konkretnego raz na dwa miesiące niż pisać pierdoły codziennie.
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 08-03-2017 20:25
da napisał/a:
Właśnie przeczytałem wpis 'Mamuta'... Myślę, że pojawia się w nim jakiś rodzaj tęsknoty za tym, co zapewne bezpowrotnie już minęło (...)

Widzę, że mimo szeregu inwektyw Admin ich nie usunął. I to też jest jakaś prawda ekranu (w sensie monitora). Niech więc tak zostanie, bo w sieci przecież nic nie ginie ;-)

Mamut napisał/a:
Super

Panie kolego Jacku !!!

Hej Kolego ! dokładnie odczytałeś moje myśli , myślę że z tej okazji moglibyśmy znaleźć parę wsólnych chwil na przysłowe piwko nr1 na Ukrainie , nieważne czy to w Łumszoirach, Rozłuczu, Osmołodzie albo w Rachowie. Tam takich jak Ty wyczuwa się z przyjemnością.
Wróciłem właśnie z zimowego wejścia w Paśmie Pikuja i nie będę pisał żadnej relacji dla nikogo
pozdrawiam
Wild Sex Tube
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 08-03-2017 20:28
Wild Sex Tube
to taki zauważony najnowszy wpis na tym forum, nie wiem czy jest jakiś administrator który ma nad tym poważanie
czy tylko ma to wszystko w poważaniu
Skocz do Forum: