Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
 Lipiec 11 2020
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie


Czarnohora
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty
    
 Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor niebezpiecznie
wa*****ka
Użytkownik

Postów: 71
Data rejestracji: 19.02.13
Dodane dnia 11-07-2015 17:29
Przeczytane w Interi

r03;Ukraina: Strzelanina w Mukaczewie, są ofiary śmiertelne

Trzy osoby zginęły a siedem zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w sobotę w Mukaczewie w obwodzie zakarpackim na zachodzie Ukrainy - poinformował doradca szefa MSW i deputowany do ukraińskiego parlamentu Anton Heraszczenko.

Wśród rannych jest trzech milicjantów i czterech cywilów. Strzelanina wybuchła między miejscową mafią a członkami batalionu ochotniczego Prawy Sektor, który bierze udział w starciach z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.

Prawy Sektor podał na swoim profilu na Facebooku, że w strzelaninie zginęło dwóch jego członków, a czterech zostało rannych. Ta znana z nacjonalistycznych poglądów organizacja oświadczyła, że jej bojownicy zostali zaatakowani przez "setki oszalałych z bezkarności bandytów" kontrolowanych przez miejscowego deputowanego do parlamentu Mychajła Łania. W przeszłości był on członkiem Partii Regionów zbiegłego z kraju prezydenta Wiktora Janukowycza.

Prawy Sektor oznajmił, że w grupie bandytów byli milicjanci i poinformował, że jego bojownikom udało się wyjść z okrążenia i rozproszyć po okolicznych lasach. Prawy Sektor zapowiedział jednocześnie, że nie spocznie, dopóki deputowany Łanio, którego nazwano "gwałcicielem i handlarzem narkotykami", nie zostanie aresztowany.

Organizacja ostrzegła, że się nie podda i zaapelowała do wojska, by nie uczestniczyło w operacji przeciwko niej. Członków Prawego Sektora w Mukaczewie ścigają obecnie oddziały Gwardii Narodowej. W operacji uczestniczy także Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), która zaapelowała do uczestników konfliktu o złożenie broni.

Lokalne media informują tymczasem, że to nie Prawy Sektor został zaatakowany, lecz on sam najechał na kompleks sportowy w Mukaczewie, który należy do deputowanego Łania.

Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow informował wcześniej, że napastnicy używający granatników zranili czterech cywilów i trzech milicjantów. Media na Zakarpaciu donoszą, że w Mukaczewie płonie stacja benzynowa i traktują całe zdarzenie jako walkę o wpływy biznesowe.

Awakow poinformował, że bandyci zostali otoczeni i postawiono im ultimatum, by się poddali. W przeciwnym razie zostanie wobec nich użyta siła.

"W obwodzie zakarpackim trwa specjalna operacja mająca na celu zatrzymanie i rozbrojenie bandy, która w sobotę dokonała napaści na obiekt cywilny w Mukaczewie. Z użyciem granatników bandyci zniszczyli dwa samochody milicyjne, zranili czterech cywilów i trzech funkcjonariuszy" - napisał Awakow na Facebooku.

Na sytuację w Mukaczewie zareagował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. "Poleciłem organom porządkowym rozbrojenie i zatrzymanie przestępców, którzy wywołali strzelaninę i zabili osoby cywilne w Mukaczewie. Państwo powinno dać stanowczy odpór wszelkim przejawom bandytyzmu" - czytamy na Facebooku szefa państwa.

W piątek, podczas narady w MSW w Kijowie, Poroszenko ostrzegał, że na Ukrainie rośnie stopień zagrożenia terrorystycznego, które rozprzestrzenia się daleko poza granice operacji prowadzonej przeciwko prorosyjskim bojownikom w obwodach wschodnich.

Szef państwa zaznaczył, że w związku z wojną, która toczy się w Donbasie, w jego kraju wzrasta także przestępczość. "Sytuacja kryminogenna związana jest przede wszystkim z bezprawnymi działaniami ugrupowań terrorystycznych w obwodzie donieckim i ługańskim, przez co do nielegalnego obiegu trafiła znaczna ilość broni, materiałów wybuchowych i amunicji. Zaktywizowały się przy tym osoby, mające skłonności do łamania prawa" - powiedział Poroszenko.


robi się nieciekawie.

Edytowane przez wa*****ka dnia 11-07-2015 17:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
lu*****sz
Użytkownik

Postów: 348
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 12-07-2015 10:53
Z informacji przekazanych mi przez znajomych z Zakarpacia wynika,że ci ludzie z prawego sektora to członkowie batalionu Gwardii Narodowej stacjonującego w okolicach Mukaczewa,a w składzie tego 21 osobowego oddziału uczestniczącego w tej strzelaninie jest podobno dowódca i zastępca dowódcy tegoż batalionu. Godzinę temu oddział ten był otoczony przez jednostki milicji we wsi Ławki na północ od Mukaczewa.Podobno milicja nie chcę dopuścić do powrotu tego oddziału do batalionu nacgwardii. W rejon Mukaczewa ściągane są drogą lotniczą jednostki specjalne milicji z innych rejonów Ukrainy. Z ciekawostek w całej tej strzelaninie prawy sektor używa samochodów na czeskich i aktualnych/!!!/polskich nr rejestracyjnych tu link do informacji o polskim samochodzie / http://tablica-rejestracyjna.pl/GKSF191 / czyli pewnie będzie to sprzęt przekazany dla Ukrainy do walk w ramach ATO. Z terenu otoczonej wioski zostały wypuszczone dzieci,teraz wszyscy czekają na przybycie Dymitro Jarosza.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
lu*****sz
Użytkownik

Postów: 348
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 12-07-2015 11:18
Ten batalion,z którego ma być ta grupa walczących z milicją to 1 Zapasowy Zakarpacki Batalion DUK czyli nie dokładnie nacgwardia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
lu*****sz
Użytkownik

Postów: 348
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 12-07-2015 17:25
Dymitro Jarosz zerwał rozmowy z rządem w sprawie wydarzeń w Mukaczewie i wydał rozkaz wycofania wszystkich jednostek bojowych Prawego Sektora z rejonu Antyterorystycznej Operacji we wschodniej Ukrainie,jednocześnie Sztab Prawego Sektora ogłosił ogólnoukraińską mobilizację swych członków z koncentracją w wyznaczonych puktach,szef wywiadu Ochotniczych Oddziałów Prawego Sektora /DUK/ wydał odezwe-rozkaz ,że w wypadku prób zatrzymania lub rozbrojenia oddziałów bojowych prawego sektora mają one odpowiedzieć ogniem. Odezwa ta kończy się apelem "...Bądźcie gotowi do wdrożenia pełnej walki zbrojnej w całej Ukrainie, przeciwko kryminalno-oligarchicznemu reżimowi okupacjyjnemu ... " - oświadczenie to również zostało wyemitowane w tv.
Z Lwowa w południe wyruszyła grupa 120 bojców batalionu im UPA na pomoc okrążonemu oddziałowi Prawego Sektora pod Mukaczewem.
Dojazd z Mukaczewa do Użhorodu jest utrudniony poprzez liczne blokady wojskowe z BTRami na wszystkich drogach w regionie.We Lwowie z budynków administracji państwowej zdjęto flagi unijne i wywieszono flagi UPA czy PS jak kto woli.
Członkowie Prawego Sektora poza jednostkami DUK stanowią trzon batalionów nacgwardii-najlepiej wyposażonych i najlepiej wyszkolonych/m.in.przez amerykanów/jednostek bojowych walczących na wschodzie Ukrainy.
Na dzisiaj mam nadzieje starczy...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
Ar*****ni
Użytkownik

Postów: 55
Data rejestracji: 04.09.08
Dodane dnia 12-07-2015 18:29
A ja miałem jechać na Borżawę i w Gorgany we wtorek, a tu takie nieciekawe info. Całkiem przypadkiem jadąc marszrutką można się znaleźć w jakimś lokalnym konflikcie. 120 bojców to siła kompani czyli niemało chłopa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
lu*****sz
Użytkownik

Postów: 348
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 12-07-2015 18:54
W rejonie Skolego otaczany jest kolejny obóz treningowy prawego sektora,wojsko używa tam BTRy i helikoptery. To musi się jakoś rozejść po kościach,bo jeżeli ze wschodu wróci i włączy sie do walki kilka tysięcy bojców PS z batalionów DUK i nacgwardii to będzie wojna domowa tym razem na zachodzie Ukrainy gdzie strona rządowa będzie tą słabszą stroną konfliktu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
qu*****71
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 29.09.13
Dodane dnia 12-07-2015 20:36
A ja za niecałe 2 tyg jadę na "szybko" w okolice Skola....pożyjemy...zobaczymy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
Ar*****ni
Użytkownik

Postów: 55
Data rejestracji: 04.09.08
Dodane dnia 13-07-2015 05:50
https://www.youtube.com/watch?v=ilGUJqiVslg
https://www.youtube.com/watch?v=x7OeEEr2nS0

No to chyba wojna nam się przeniosła w Karpaty.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
lu*****sz
Użytkownik

Postów: 348
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 13-07-2015 12:48
Od wczoraj grupa kilkunastu bojców PS broniła się w kompleksach leśnych koło wsi Ławky,po czym zniknęła w lesie zostawiając postrzelane samochody.Dzisiaj w jednej ze wsi położonej kilkanaście km dalej zauważono w sklepie dwóch podejrzanych osobników,ludzie zadzwonili po milicję,a ci gieroje jak zobaczyli milicję to wzięli jako zakładnika 6cio letnie dziecko i wycofali sie z nim do lasu gdzie znowu zniknęli.
Na drogach prowadzących na Zakarpacie z lwowskiej oblasti pojawiły sie barykady z oponami mające nie dopuścić do przejazu wojsk rządowych w rejon Mukaczewa.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
qu*****71
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 29.09.13
Dodane dnia 13-07-2015 15:39
Ja to bym tam narazie nie panikował...cholera wie o co poszło...podział zysków z przemytu fajek czy o przejęcie albo zastopowanie tego dochodowego "biznesu". A może czerwona macka próbuje sięgnąć zachodniej Ukrainy? W każdym razie jest to woda na młyn sowietów i to jest najsmutniejsze w tym wszystkim.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
lu*****sz
Użytkownik

Postów: 348
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 13-07-2015 16:09
Oczywiście,że tu chodzi o kasę-ideologia jest tylko przykrywką.
Po przegranych wyborach PS nie dopchał się do podziału tortu i musiał zadowolić się drobnicą w stylu wymuszeń opłat za ochronę od prowadzących lokalne biznesy itp. a oligarchowie typu Kołomyjskiego/właściciel większościowy Bukoveli/ czy Bałogi finansujący PS chcieli przejęcia części rynku przemytu papierosów na Zakarpaciu więc wysłali ten oddział na przemeblowanie w terenie. Jeśli po tym co zaszło dogadają się w sprawach "biznesowych" to wszystko wróci do normy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jak nie będzie drugi Sajgon i wylatujące samochody dygnitarzy w powietrze.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
wa*****ra
Użytkownik

Postów: 57
Data rejestracji: 19.09.08
Dodane dnia 13-07-2015 17:58
to niech oni szybko załatwią te sprawy między sobą bo chociaż wróciłam to już tęskno za zieloną ukrainą.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
Ar*****ni
Użytkownik

Postów: 55
Data rejestracji: 04.09.08
Dodane dnia 13-07-2015 18:48
No chyba wieczności to nie będzie trwało, góry i tak ich przetrwają, a za rok to już obowiązkowo trzeba jechać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
qu*****71
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 29.09.13
Dodane dnia 13-07-2015 19:02
przetrwają ale wyjazdów nie ma co przekładać...przymierzałem się do Krymu i teraz dupa już z tych planów smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
Ar*****ni
Użytkownik

Postów: 55
Data rejestracji: 04.09.08
Dodane dnia 13-07-2015 19:58
hihi, na Krym jak jechałem to już we Lwowie byłem nawet. I okazało się, że zamiast 3 biletów na każdy pociąg pozostały tylko po 2. I kiszka, pojechaliśmy wtedy w Karpaty.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
wa*****ra
Użytkownik

Postów: 57
Data rejestracji: 19.09.08
Dodane dnia 14-07-2015 10:46
Ja w następnym tygodniu jak się nie pogorszy zabieram teściowąsmiley i szwagierkę do Lwowa na wycieczkę odrazu rozeznam się w sytuaci
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
lu*****sz
Użytkownik

Postów: 348
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 14-07-2015 12:36
W Lwowie dzisiaj było spokojnie....tylko dwie placówki policji obrzucili granatami , z teściową sobie spoko poradzisz smiley
Gdyby ktoś jechał na Zakarpacie to te blokposty od strony galicyjskiej Karpat to Prawego Sektora-żeby nie przepuścić wojska rządowego na Zakarpacie,a te po stronie zakarpackiej to blokposty wojska rządowego żeby nie wypuścić sprawców strzelaniny z Zakarpacia i nie wpuścić posiłków dla nich ze strony galicyjskiej. Ogólnie dzisiaj jest spokojnie pan Jarosz szef prawego sektora zażyczył sobie dla siebie stanowiska gubernatora Zakarpacia i dymisji ministra spraw wewnętrznych.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
Ar*****ni
Użytkownik

Postów: 55
Data rejestracji: 04.09.08
Dodane dnia 14-07-2015 13:56
Art. o tych zamachach na posterunki we Lwowie. Tak, teściowa da sobie radę, na pewnosmiley

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-we-lwowie-doszlo-do-zamachow-terrorystycznych-rosja-otwiera-drugi-front

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
wa*****ra
Użytkownik

Postów: 57
Data rejestracji: 19.09.08
Dodane dnia 14-07-2015 15:00
To może jednak teściowa pojedzie samasmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: niebezpiecznie
Zb*****td
Użytkownik

Postów: 31
Data rejestracji: 12.09.08
Dodane dnia 14-07-2015 17:43
W sumie świetny pretekst do pozbycia się teściowej ;-)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum: