Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumSierpień 18 2017
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Połonina Borżawa
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty
Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
Autor RE: Dojazd własnym samochodem
Jeshe
Użytkownik

Miejscowość: Poznań/Wrocław
Data rejestracji: 15.05.16
Dodane dnia 17-05-2016 21:30
Witam! Ponieważ jestem nowy na forum to dorzucę garść informacji jakie mogą być przydatne dla osób podróżujących autem na Ukrainę. Dodam tylko,ze na UA jeżdżę służbowa i regularnie od 10 lat więc niejakie doświadczenie w tej dziedzinie mamsmiley Jak to juz było tu mówione podróż autem wydaje sie byc najwygodniejszą, najszybszą i bezpieczną formą dotarcia na wschód. Dodając do tego niskie koszty paliwa, zawsze oscylują one w okolicach -1 zł w stosunku do polskiej ceny i coraz lepszy mimo wszystko stan dróg to wydawać by sie mogło ze podróż tam autem to czysta przyjemność. Również kultura kierowców, vide Lwów, spodoba sie polskim kierowcom, szczególnie z Poznania i Warszawy i mogą oni wręcz ucieszyć się że swoje naturalne środowisko odnaleźli tak daleko od swoich rodzimych miejsc siedliskowychsmiley
Co do granic to na wjazd do UA wybierajcie raczej duże przejście posiadające po kilka pasów i szeroki dojazd.kierujcie sie od razu na pas dla obywateli unii i nie powinniście stracić więcej niż godzinę na wjazd. Ogólna zasada podróżowania tam jest taka ze trzymamy sie głównych dróg, które w tej chwili w większości są porównywalne z polskimi standardami. Dopiero w ostateczności ilub przed celem zobaczymy w drugorzędne drogi. Czasem warto nadłożyć ileś tam kilometrów i spokojnie dojechać niz trafić na drogę jak po wojnie. Co do milicji to w ostatniich latach jest ona jakby bardziej cywilizowan i wogóle jest jej mniej niz kiedyś na drogach. W każdym razie wciąż są ugodowi, można negocjować wziatkęsmiley Od czasów Majdanu zdarzają sie dość regularnie różnego rodzaju akcje na drogach, blokady etc. organizowane przez Prawy sektor. Niemniej jesli nie prowadzicie tira na rosyjskich numerach to nic wam nie grozismiley
Co do powrotu do ojczyzny to tu zaczynają sie niejakie schody. Ogólnie lepiej zawsze wracać w środku tygodnia niz im bliżej weekendu. Również w święta i dni wolne od pracy zarówno u nas jak u nich granice świecą pustkami. Pamiętajcie ze jesli podróżujecie z dziećmi to zawsze macie prawo byc odprawieni poza kolejką.Małe przejścia jak sie wydaje są lepsze do powrotów. Ja polecam Dołhobyczów, dla podróżujących w kier. Lublina i Warszawy, oraz Kroscienko dla południa PL.
Niemniej jesli juz pojedziecie na któreś z dużych przejść a tam bedzie nabite to czasem rozsądną opcją jest zrzuta dla pograniczników, zazwyczaj 50 zł załatwia sprawę.Zawsze tez pytajcie o zielone pasy lub pas dla biznesu. Często największe kolejki są bowiem na samym dojeździe do przejścia i gdy sie juz na nie dostaniecie to najgorsze za wami. Nigdy po wjeździe na przejście nie stałem tam dłużej niz 3 godziny.. Jesli dopisze wam szczęście i na granicy po polskiej stronie bedzie policja celna tzw czarni to przejediecie wszystko w 15 minsmiley I jeszcze jedno, jesli nie przewoziicie niczego ponad normę to nie dawajcie sie naciągać na żadne wziatki podczas kontroli, Płacą, zazwyczaj jakieś drobne kwoty, tylko ci którzy mają cos za uszami, a Ukrainiec jak zobaczy ze jestes pewny swego to odpuści.
Przyjemnych podróżysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
wajheczka
Użytkownik

Data rejestracji: 19.02.13
Dodane dnia 18-05-2016 12:09
Krościenko? A jak wygląda droga od Krościenka w stronę Sambora i dalej do Turki - H13. Z tego co nie tak dawno widziałem to nadawało się tylko do jazdy czołgiem.
Jeshe
Użytkownik

Miejscowość: Poznań/Wrocław
Data rejestracji: 15.05.16
Dodane dnia 21-05-2016 16:32
Na powrotach nie ma dobrych rozwiązań, jesli chodzi o mnie to osobiście wolę przemęczyć się na tych kiepskich odcinkach niz stać na granicy. W obu zaproponowanych przypadkach ostatnie 30 km przed granicą są słabe lub bardzo słabe.
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 07-06-2016 09:50
wajheczka napisał/a:
Krościenko? A jak wygląda droga od Krościenka w stronę Sambora i dalej do Turki - H13. Z tego co nie tak dawno widziałem to nadawało się tylko do jazdy czołgiem.

Droga Sambor - Stary Sambor ma nową nawierzchnię asfaltową , jak jest dalej w stronę Turki to nie wiem.
Odcinek Stary Sambor - Chyrów - granica ma połatane dziury, można jechać.
Pół roku temu było znacznie gorzej.
Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
Skocz do Forum: