Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumKwiecień 26 2017
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Bieszczady Wschodnie
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Dojazd własnym samochodem
Krzysztof Buczek
Moderator

Data rejestracji: 04.05.07
Dodane dnia 26-10-2007 14:24
propo samochodu, terwenowe uno sprawdza sie wysmienicie smileysmiley

Krzysztof Buczek dodał/a następującą grafikę:

Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Miejscowość: Krosno
Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 26-10-2007 15:05
Może na samą połoninę Borżawą nie próbowaliśmy wieżdżać, ale tak bywa jak zjedzie się z głównej drogi w ukraińskich Karpatach.

Jak sobie przypomnę jak tą drogą wieżdżaliśmy pod górę w nocy to aż mi się nie chce wierzyć że ten samochodzik tam wyjechał smiley

A co ciekawe że do dnia dzisziejszego służy!

Edytowane przez Jacek Wnuk dnia 26-10-2007 22:10
3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
JOla
Użytkownik

Miejscowość: Stalowa Wola
Data rejestracji: 23.05.07
Dodane dnia 27-10-2007 08:27
No czesc !
Jacek , ale Tojota tam nie wjedziesz,zaniska.Wstrzymuje sie ze sprzedaza.
Pozdrowienia Wszystkim.
Foley
Użytkownik

Miejscowość: Gorlice
Data rejestracji: 26.05.07
Dodane dnia 29-10-2007 18:31
lukasz napisał/a:
Jadąc samochodem na Zakarpacie przez przeł.Tatarską/Jabłoniecką/na zjeżdzie z przełęczy po stronie Zakarpacia kontrolnyj punkt DAI/Drogowej Awtomobilnej Inspekcyji/zatrzymują wszystkich/nawet autobusy kursowe i albo łapówa albo szczegółowa kontrola i kilka godzin z głowy.Komandir i trzech na czarno z kałasznikowami...to taka dygresja wschodnia :-)

Przjeżdzałem tamtędy kilka razy samochodem, nigdy nie zapłacilem a i nie zawsze mnie zatrzymywali. Na dodatek raz - pomimo przewinienia (nie zapiałem pasów) - milicjant odstapił od mandatu i jeszcze zyczyl szerokiej drogi. A te kałasznikowy????? może kogoś szukali.smiley
Justynka
Użytkownik

Dodane dnia 29-10-2007 19:42
Jacek Wnuk napisał/a:
Może na samą połoninę Borżawą nie próbowaliśmy wieżdżać, ale tak bywa jak zjedzie się z głównej drogi w ukraińskich Karpatach.

Jak sobie przypomnę jak tą drogą wieżdżaliśmy pod górę w nocy to aż mi się nie chce wierzyć że ten samochodzik tam wyjechał smiley

A co ciekawe że do dnia dzisziejszego służy!

Ja myślę że fiacik jeżdżąc po mieście (Krośnie) marnuje się, bo to jest samochód terenowysmiley
3774088 Wyślij Prywatną Wiadomość
Foley
Użytkownik

Dodane dnia 29-10-2007 20:25
Moje Daewoo Tico też jest terenowe. Byłem w Dzembronii pod Popem Iwanem i w Husnem Wyżnym pod Pikujem. nadaje się na Na Borżawę? Muszę jednak przyznać że po trasie do Zaroślaka zaczęło mi kapać paliwo z baku ale to przecież szczegół.
Justynka
Użytkownik

Dodane dnia 29-10-2007 20:34
Ale na granicy ustawiasz się normalnie jak dla osobówek smiley ?
3774088 Wyślij Prywatną Wiadomość
Foley
Użytkownik

Dodane dnia 29-10-2007 20:40
Miałem problem bo tak śmierdziało auto paliwem że bałem się że mnie wezmą za przemytnika, ale nic się nie czepiali. Nie ma to jak zabrac w góry dzieci, nawet bez kolejki puszczają przez granicę.
przemek p
Użytkownik

Miejscowość: Kace
Data rejestracji: 25.10.07
Dodane dnia 02-11-2007 10:16
Foley napisał/a:
Moje Daewoo Tico też jest terenowe. Byłem w Dzembronii pod Popem Iwanem i w Husnem Wyżnym pod Pikujem. nadaje się na Na Borżawę? Muszę jednak przyznać że po trasie do Zaroślaka zaczęło mi kapać paliwo z baku ale to przecież szczegół.

Znajomi byli kilka lat temu w zimie w Dzembronii i na Zaroślaku Skodą Felicią.

A przez przeł. Tatarską nie przejechali bo nie mieli w karteczkach wpisanego adresu na Zakarpaciu, może by przejechali gdyby dali w łapę.

pzdr
przemek
Foley
Użytkownik

Dodane dnia 05-11-2007 07:33
Ja przejezdzalem kilka razy przez przelecz Tatarska ale nie mialem zadnych problemow.
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 05-11-2007 08:40
Dopiero co wróciłem z Ukraińskich Karpat. Jeździliśmy samochodem i kilkakrotnie przekraczaliśmy karpackie przełęcze i mieszczące się tam posterunki DAI.

Najpierw Turka i Przełęcz Użocka, jest również posterunek na trasie Mukaczew - Stryj i ostatni za przełęczą Jabłonicką.
Na żadnym z tych posterunków nie trzymali nas dłużej niż 3 minuty! I nie chcieli żadnych łapówek!
Jadąc z Polski samochodem najlepiej w karteczkach emigracyjnych wpisać miasto Rachów. Jest ono tak położone, że nie ważne przez który posterunek jedziemy możemy tam jechać lub wracać z Rachowa.
Przez co DAI nie ma czego się doczepić!
3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 05-11-2007 15:59
a propos posterunków
To czy uważacie że na mapach powinny być zaznaczone czy nie ?
Dotychczas na żadnej mapie nie było wzmianki na ich temat i dla osób jadących pierwszy raz są totalnym zaskoczeniem.smiley
A może na forum powinien być spis posterunków.
Dokładam więc ten w Niżnych Worotach (na drodze stryjskiej)
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 12-12-2007 12:48
Myślę że powinno być to zaznaczone na mapach.

Jak ktoś już wie że są takie posterunki wewnątrz Ukrainy to jadąc może się zorientować. Zawsze przed takim posterunkiem jest poważne ograniczenie prędkości chyba do 20 km/h i do tego tabliczki informacyjne.

Ale tak czy inaczej sunąc sobie główną trasą a tu posterunek prawie jak graniczny wewnątrz kraju. Jest to pewne zaskoczenie.

Wrzuciłem na inny post informacje o punktach kontroli DAI,
http://www.karpatywschodnie.pl/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=54

Jeżeli ktoś by wypatrzył jeszcze jakiś nowy to proszę dopisać

Pozdrawiam Jacek

Edytowane przez Jacek Wnuk dnia 12-12-2007 12:49
zillo
Użytkownik

Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.07
Dodane dnia 16-03-2008 08:51
Witam.
Planuję dojazd do Rachowa. Pierwszy raz na Ukrainę. Po przeczytaniu niektórych Waszych postów pojadę przez Słowację, Użgorod i Mukaczewo. Czy ktoś z Was wie jak wygląda przejście granicy słowacko-ukraińskiej po Schengen i czy gdzieś można uzyskać informację o aktualnym czasie oczekiwania. Jaka jest tamta droga.
Piszecie że zostawienie samochodu na Ukrainie to nie problem. Podpowiedzcie, gdzie (u kogo) mogę go zostawić w Rachowie. a może nawet w Łuhah.
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 16-03-2008 12:27
"informację o aktualnym czasie oczekiwania." uzyskasz jak już będziesz na granicy.
Z reguły jest to 1-2 godziny ale sytuacja jest zmienna w zależności od wielu czynników.
Nawet jeśli w tym momencie jest to 1 godz to za kilka godzin może ulec zmianie.
Droga przez Słowację jest spoko. Jadąc (prawie) zgodnie z przepisami uzyskiwałem realny czas przelotu 80-90 km na każdą godzinę.
Samochód na Ukrainie zostawiałem bez obawy - może dlatego że nie jest to cudo. U ludzi na podwórku (za niewielką opłatą) lub przy obiektach noclegowych (opłata też wskazana)
zillo
Użytkownik

Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 30.10.07
Dodane dnia 16-03-2008 15:58
Dzięki.

Edytowane przez zillo dnia 16-03-2008 20:45
gladiatortg
Użytkownik

Miejscowość: Sosnowiec
Data rejestracji: 17.01.08
Dodane dnia 04-04-2008 14:28
Witam czy możecie powiedzieć mi coś na temat trasy od uzgorodu w kierunku do wołowca lub na połonine równą i borżawę .a na pikuj jak najlepiej dojechać? czy tam są jakieś posterunki milicji?
pozdrawiam grzegorz
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 04-04-2008 17:38
Na Połoninę Równą można wjechać na sam szczyt terenówka drogą z płyt betonowych od Lipowca, droga jest w niektórych miejscach lekko uszkodzona jednak 4x4 daje radę.
Również od Lipowca można spokojnie wejść pieszo, podziwiając malownicze widoki okraszone zrujnowanymi budynkami wojskowymi na szczycie.
Lipowiec z podejścia na Równą http://www.karpatywschodnie.pl/photogallery.php?photo_id=236

Po Zakarpackiej stronie w okolicach Użgorodu nie ma problemów z posterunkami
Jadąc do Wołowca natkniemy się na posterunek w Niżnych Worotach
O posterunkach więcej na
http://www.karpatywschodnie.pl/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=54

Edytowane przez Jacek Wnuk dnia 04-04-2008 21:40
gladiatortg
Użytkownik

Miejscowość: Sosnowiec
Data rejestracji: 17.01.08
Dodane dnia 04-04-2008 19:59
dzięki za info, a powiedz mi jeszcze jeśli chodzi o borzawe to gdzie najlepiej zostawić samochód,tak ze by zrobić pętle i zaliczyć stohy?pozdrawiam grzegorz
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 07-04-2008 09:18
Pasmo ma taki charakter że z pętlą jest ciężko. Kiedyś będąc tam ruszyliśmy z Wołowca na grzbiet później przez Wielki Wierch na Stohy, a schodziliśmy do linii kolejowej Swalawa - Wołowiec, wracając elektryczką do Wołowca.
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum: