Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumGrudzień 16 2017
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Hryniawy i Czywczyny
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty
Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Dojazd własnym samochodem
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 07-04-2008 17:36
Ja robiłem pętle z Wołowca wynajmując ładę do wodospadu Szypot. Potem w górę i przez Wielki Wierch a zejście przez Woskriesienki Wierch prosto do Wołowca. Cały boży dzień.
...ale takie informacje to nie powinny byc w tym wątku.
Wyślij Prywatną Wiadomość
gladiatortg
Użytkownik

Miejscowość: Sosnowiec
Data rejestracji: 17.01.08
Dodane dnia 25-04-2008 05:31
Witam, powiedzcie mi jak wyglada sprawa formalnego przekraczania granicy swoim samochodem(konkretnie użgorod albo krościenko)- wybieram sie w maju, czy trzeba mieć zielona karte? jakieś ubezpieczenie? słyszałem ze trzeba mieć pare pieczatek od ukraińskich pograniczników,czy długo to trwa?czy trzeba im cos płacić? ile to ewentalnie kosztuje? Zgóry dzieki za rady.pozdrawiam grzegorz
kowcio
Użytkownik

Miejscowość: Krosno
Data rejestracji: 29.06.07
Dodane dnia 25-04-2008 06:02
Zielona karte musisz miec. jesli nie jestes wlascicielem samochodu, musisz miec notarialne upowaznienie.
Pieczatki zbierasz na granicy, po kolei w kazdym okienku. Uiszczasz przy tym zwyczajowa mala oplate 2-5hr w okienkusmiley
Mozesz sie targowac i nie placic, ale dostaniesz dodoatkowe kwity do wypelnienia. Ogolnie dziala to sprawnie, choc korupcja kwitnie.
Jak dojedziesz do granicy to zapytaj tych co w kolejce stoja. Oni sa na biezaco, bo przekraczaja granice po kilka razy dziennie
2118224 Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 11-08-2008 07:45
Ostatnio przekraczałem samochodem granicę Ubla - Bereznyj (SK-UA) i byłem bardzo mile zaskoczony. Żadnych łapówek, ani żadnych problemów jedynie karteczki emigracyjne i tyle. Kilka samochodów na przejściu i czas oczekiwania około pół godziny.

Jadąc z Polski południowej warto wybrać ten wariant. Mam wrażenie że na Zakarpaciu są leprze drogi niż po północnej stronie Karpat (woj. Lwawskie czy Iwano - Frankowskie)

Na "autostradzie" z Użgorodu w kierunku Mukaczewa momentami jechałem nawet 170km/h co na Ukrainie jest rzadkością smiley
3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Petefijalkowski
Użytkownik

Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 19.08.07
Dodane dnia 23-09-2008 10:09
Chmm.. a czy będąc 2 właścicielem pojazdu (wbite w dowód) będę miał jakiś problem żeby przejechać na Ukrainę?

Pete
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 23-09-2008 22:28
Dobre pytanie.

Teoretycznie obsługa granicy po ukraińskiej stronie jest różnie czająca. Kiedyś pytali mnie kto to jest Starosta Niżański (bo na pierwszej stronie dowodu jest podany adres instytucji wydającej dowód)
Myślę że nie powinno być z tym problemu, podejrzewam że w razie wątpliwości należy powołać się na np Konsulat ukraiński w Polsce. Mówiąc, że uzyskaliśmy tam informację mówiącą że współwłaściciel może przejechać samochodem bez dodatkowego pozwolenia.

3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
przemlod
Użytkownik

Data rejestracji: 23.09.08
Dodane dnia 23-09-2008 22:47
Również myślę, że nie powinno być z tym problemów. Ostatni raz takim sposobem (jako współwłaściciel, wbite w dowód rejestracyjny pojazdu) przekraczałem granicę 2 lata temu w Krościenku - nikt się do niczego wtedy nie przyczepił.
4766544 Wyślij Prywatną Wiadomość
ina
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 14.09.08
Dodane dnia 05-10-2008 21:53
Jak najlepiej jechać jadąć autem w Gorgany z Krakowa? Czy przejście wspomniane przez Jacka "Ostatnio przekraczałem samochodem granicę Ubla - Bereznyj (SK-UA)" jest po drodze czy lepiej jakimś innym? Czy dojeżdżać do samej Osmołody czy zostawić gdzieś indziej samochód i dojechać czymś do niej? Mamy 3 dni chodzenia i nie wiemy czy obrócimy jakąś pętelkę czy zejdziemy w innym miejscu.
1229787 Wyślij Prywatną Wiadomość
krzychu
Użytkownik

Miejscowość: Rymanów/Kraków
Data rejestracji: 24.12.07
Dodane dnia 06-10-2008 17:04
Kiedyś przeczytałem co napisał administrator o przejściu w Ubli i postanowiłem, że kiedyś tamtędy pojade. Byłem w tamtym tygodniu w Bieszczadach Wschodnich, ale nie udało mi się przejechać przez to przejście. 28 września kolega miał mnie tam podrzucić. W Medzilaborcach dowiedzieliśmy się w kantorze, że przejście jest zamknięte, że planowane otwarcie jest na 15 grudnia, ale pewnie sie opóźni. Tą informacje potwierdzono nam na stacji benzynowej. Zawróciliśmy się i pojechaliśmy do Krościenka. W związku z tym wydaje mi sie, że lepiej będzie Ci jechać przez Krościenko, bo drugie przejście słowacko - ukraińskie na drodze do Użgorodu może być dość obłożone. Facet w kantorze powiedział mi, że nawet po 12 godzin się tam czeka. Ale czy to wszystko prawda?? Najlepiej byłoby to sprawdzić smiley ale jak sie ma malo czasu to lepeij nie ryzykować. Tak uważam.
krzychu
Użytkownik

Miejscowość: Rymanów/Kraków
Data rejestracji: 24.12.07
Dodane dnia 06-10-2008 17:09
No ale jak jedziesz w Gorgany, do Osmołody to zdecydowanie lepiej będzie przez Krościenko. Przez Ublę to znacznie dłuższa droga.
ina
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 14.09.08
Dodane dnia 10-10-2008 12:05
Dziękuję smiley

http://picasaweb.google.pl/k.tabaszewska1
1229787 Wyślij Prywatną Wiadomość
Iras
Użytkownik

Data rejestracji: 28.10.08
Dodane dnia 28-10-2008 08:12
Jacek Wnuk napisał/a:
Ostatnio przekraczałem samochodem granicę Ubla - Bereznyj (SK-UA) i byłem bardzo mile zaskoczony. Żadnych łapówek, ani żadnych problemów jedynie karteczki emigracyjne i tyle. Kilka samochodów na przejściu i czas oczekiwania około pół godziny.

Jadąc z Polski południowej warto wybrać ten wariant. Mam wrażenie że na Zakarpaciu są leprze drogi niż po północnej stronie Karpat (woj. Lwawskie czy Iwano - Frankowskie)

Na "autostradzie" z Użgorodu w kierunku Mukaczewa momentami jechałem nawet 170km/h co na Ukrainie jest rzadkością smiley

Dokładnie już kilka razy ostatnio przejeżdżałem autem granice w Ubli 0 (słownie zero) kolejki tylko kwitoczek do wypełnienia a jak celnicy są nie w humorze to dodatkowo deklaracja celna. Powrót też bez kolejki tymże przejściem. Wracając ostatnio przetestowałem też powrót przez Węgry. Kolejka jakieś 10 aut tyle że Węgrzy dają jakieś swoje kwitoczki do wypełnienia po Węgiersku masakra reszta bez problemów.

4424457 http://www.bieszczady.net.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 28-10-2008 16:44
No dobrze...
Widzę, że Zakarpacie zaczyna się otwierać na świat, albo ceny paliw i innych produktów powoli się wyrównują w strefie przygranicznej. Dlatego nie bardzo opłaca się sterczeć w kolejkach.
machoney
Użytkownik

Data rejestracji: 07.05.07
Dodane dnia 06-11-2008 15:52
No to jak jest z tym przejściem w Ubli, czynne czy nie ? bo trochę sprzeczne info dochodzi.

1371410 www.machoney.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 06-11-2008 16:58
No oczywiście że czynne, Machoney masz jakieś wątpliwości?
machoney
Użytkownik

Data rejestracji: 07.05.07
Dodane dnia 06-11-2008 19:34
Nosz przeczytaj post Krzycha... kilka postów wyżej...

1371410 www.machoney.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 06-11-2008 20:28
Jeśli chodzi o przejście w Ubli to informacje te nie są do końca potwierdzone. Krzychu nie był na samym przejściu.
Odnośnie przejścia tuż przy Użgorogdzie wiele razy przekraczałem tam granicę i raczej sprawnie to przebiegało w przeciwieństwie do Krościenka.
kowcio
Użytkownik

Data rejestracji: 29.06.07
Dodane dnia 09-11-2008 21:13
JAcku...

Potwierdzenie informcaji o zamknięciu przejścia można odszukać na stronie słowackiego Uzrędu Celnego - oddział w Michalovcach

http://www.colnasprava.sk/wps/portal/CUMILink

kliknij w małą ikonkę w rubryce Poznamka i tam masz napisane, ze trwa remont i do zakonczenia rekonstrukcji przejście jest zamknięte
2118224 Wyślij Prywatną Wiadomość
Iras
Użytkownik

Data rejestracji: 28.10.08
Dodane dnia 18-11-2008 13:19
No niestety znowu remont 11go sam go doświadczyłem a na miejscu się dowiedziałem, że będzie to jakiś dłuższy przestój. Pozostał więc Użgorod.

Tak więc przejście w Ubli do odwołania nie czynne smiley

4424457 http://www.bieszczady.net.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 05-02-2009 09:32
Szokujące informacje dochodzą z przejścia w Krościenku.
Poniżej godziny !!! nie , to nieprawdopodobnie krótki czas przejazdu.
Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Skocz do Forum: