Karpackie kolejki leśne w centrum Galicji
Dodane przez Jacek Wnuk dnia Kwiecień 23 2008 17:07:15
Karpackie kolejki leśne
w centrum Galicji


Nietypowa prezentacja czesko- polskiej książki „Karpackie kolejki leśne / Karpatské lesní železnice” miała miejsce w wielkim mieście Karpat ukraińskich, we Lwowie.
Rozszerzona zawartość newsa

Karpackie kolejki leśne
w centrum GalicjiNietypowa prezentacja czesko- polskiej książki „Karpackie kolejki leśne / Karpatské lesní železnice” miała miejsce w wielkim mieście Karpat ukraińskich, we Lwowie. W ukraińskim wydawnictwie Centr Europy autorzy książki, Aleš Kučera i Aleš Bílek promowali swoje dzieło przed kilkuosobowym gronem ukraińskich dziennikarzy i czeskimi rodakami. W zorganizowaniu spotkania autorów książki, reprezentantów wydawnictwa Ruthenus z Polski i Konting z Czech wnieśli wielki wkład rodacy z Czech, z stowarzyszenia Ceska Beseda.

Książka „Karpackie kolejki leśne” nie pretentuje do miana encyklopedii wąskotorówek ani atlasu lokomotyw, jest fotograficznym albumem dokumentującym leśne kolejki wąskotorowe na terenie całych Karpat. Na 404 stronach albumu zamieszczone zostały kolejki leśne z Rumuni, Ukrainy, Węgier, Słowacji i z Polski. Fascynujące zdjęcia zebrane od 34 fotografów przenoszą nas w świat małych kolejek „Karpat bez granic” i pokazują panującą tam tajemniczą atmosferę, życie ludzi , ciężką prace kolejarzy i drwali żyjących w głębi karpackich dolin.
Promocja we Lwowie

Od kwietna 2008 roku książka „Karpackie kolejki leśne” ukazała się we Lwowie. Można ją zakupić w księgarni „Druzba” znajdującej się na Placu Mickiewicza.
Za wspaniałą promocję albumu składamy serdeczne podziękowania Panu Sergeje Fruchta z wydawnictwa Centr Europy i Panu Ewżena Topinka z stowarzyszenia Ceska Beseda.

A2 i Ruthenus, 19.04.2008